
5+6 Haarverzorging duaal
Maatschappij en welzijn
A
arbeidsmarkt
Profiel
Haarverzorging biedt onze school aan in een reguliere en duale leervorm. In het duale onderwijs leer je als leerling op school én op de werkplek. Op de werkplek zal een speciaal getrainde begeleider je vakspecifieke lesinhouden leren die meteen gekoppeld worden aan het échte leven. Meer info over duaal onderwijs vind je hier.
Haarverzorging is een praktische richting in de arbeidsmarktfinaliteit. Leerlingen verwerven de vereiste competenties bij het uitvoeren van styling en haarverzorging. Zij informeren en adviseren in het keuzeproces van de klant. Leerlingen selecteren de geschikte technieken, kopiëren bestaande looks, maar creëren ook nieuwe kapsels op basis van de wensen en behoeften van de klant. Ze zijn in staat om een realisatie kwalitatief te evalueren maar kunnen zich ook aanpassen aan diverse contexten. Zij kunnen efficiënt organiseren en zijn ondernemend.
Lessentabel

Digitaal leermiddel
Campus Hast wil uitmunten in wetenschap en techniek, daarom hebben we al enige jaren het project "BYOD", Bring Your Own Device. De leerling werkt in een 1-op 1- project, iedere leerling zijn eigen laptop. Via dit systeem investeren de overheid en de school (Digisprong) samen met de ouder in de digitale toekomst van hun zoon of dochter.
De laptop is specifiek gekozen door de school zodat we de software en het beheer van de laptop centraal kunnen sturen. De school zorgt voor een snel en krachtig netwerk.


Dit project draagt bij tot:
digitale geletterdheid bij elke leerling,
het verrijken van het leerproces,
het intensief samenwerken met een efficiënt gebruik van ICT,
het leren plannen en opvolgen van het leerproces (agenda-puntenboek),
het doelgericht gebruik van de software die men voor verdere studies of later op de werkvloer nodig heeft.
Instapvoorwaarden
Logische vooropleiding
Heb je de 2de graad Haar- en schoonheidsverzorging gevolgd in onze school, dan ben je uitstekend voorbereid. De overstap is haalbaar vanuit een andere richting mits je graag zorg wil dragen voor de haarcoupe van de klant. Pluspunten om je in te werken zijn een vakantiejob in een kapsalon en een grote motivatie om je in te werken in de technische vaardigheden die passen bij deze richting.
Bovendien ben je voor deze duale richting klaar voor de arbeidsmarkt:
zowel vanuit je eigen wil en motivatie ("ik wil duaal gaan werken en leren" of arbeidsbereidheid);
als vanuit je bekwaamheid om te werken en te leren op de werkvloer ("ik kan duaal gaan werken en leren" of arbeidsrijpheid).
Instappen in het 5de leerjaar
je hebt een 2de leerjaar van de 2de graad finaliteit doorstroom, doorstroom + arbeidsmarkt of arbeidsmarkt met vrucht beëindigd, je bent niet geclausuleerd voor deze studierichting én je bent arbeidsrijp en arbeidsbereid;
je hebt een getuigschrift van de 2de graad behaald voor de examencommissie van de Vlaamse Gemeenschap of in een Centrum Deeltijds Onderwijs en de toelatingsklassenraad beslist gunstig;
je bent een regelmatige leerling van het buitengewoon secundair onderwijs, een niet-Vlaamse school of OKAN en de toelatingsklassenraad beslist gunstig.
Instappen in het 6de leerjaar
je slaagde in een 5de Haarverzorging;
je slaagde in een 5de Wellness en schoonheid en krijgt een gunstige beslissing van de toelatingsklassenraad of;
je voldoet aan de speciale voorwaarden. Neem hiervoor contact op met de school.
Toekomstmogelijkheden
Je opleiding bereidt je voor op de arbeidsmarkt. Je behaalt de beroepskwalificatie Kapper.
Wil je verder studeren, dan kan je dit doen in een:
Se-n-Se Kapper-stylist waarbij je bijkomende beroepskwalificaties behaalt om in te zetten op de arbeidsmarkt;
Se-n-Se Naamloos leerjaar waarbij je een pakket algemene vakken verwerft om een opleiding aan te vatten als professionele bachelor.
Na het zesde leerjaar kan je aanvatten in een Se-n-Se-opleiding op onze school. Het traject dat we hier voorzien, dienen we nog uit te tekenen. Meer info hierover in de loop van volgend schooljaar.
Nuttige info
We raden je aan om het menu Nuttige info te overlopen. Informatie specifiek over deze richting wordt gaandeweg toegevoegd.
LET OP.
We stellen ons studieaanbod voor zoals we het hebben aangevraagd bij het departement Onderwijs. De goedkeuring voor het totale pakket is pas definitief tegen de paasvakantie. Kom dus zeker nadien terug om zeker te zijn van het aanbod. Naast het aanbod zijn ook de lessentabel én de vakinhouden nog niet definitief goedgekeurd. Van zodra we die zekerheid hebben, verdwijnt deze opmerking. Tot dan is alle aangeboden informatie onder voorbehoud.